Schiphol werkt aan een nieuw operationeel kader waarin een structurele reductie naar circa 300.000 vliegbewegingen per jaar als “realistisch en noodzakelijk” wordt beschouwd. Dat blijkt uit interne notities die de luchthaven deze week bevestigde na vragen van SchipholWatch.
Volgens de documenten is de huidige omvang van de operatie “niet langer houdbaar binnen de bestaande personeelscapaciteit, veiligheidsmarges en milieukaders”. De notities spreken van “een structureel spanningsveld tussen ambities en uitvoerbaarheid” en adviseren het bestuur om “voor het eerst sinds decennia een andere koers te overwegen”.
In de toelichting benadrukt Schiphol dat het besluit niet voortkomt uit externe druk, maar uit eigen verantwoordelijkheid. De luchthaven stelt dat eerdere groeiscenario’s “te optimistisch waren” en dat de maatschappelijke acceptatie duidelijk is verschoven. Een woordvoerder zegt dat het tijd is om “de realiteit onder ogen te zien, ook als die ongemakkelijk is”.
Luchtvaartmaatschappijen reageren terughoudend. KLM laat weten dat het “de onderliggende analyses zorgvuldig wil bestuderen”, maar wijst erop dat “een gezonde hubfunctie gebaat is bij stabiliteit”. Andere maatschappijen spreken van “een onverwachte wending” en vragen om duidelijkheid over de langetermijnstrategie.
Verbaasd maar hoopvol
Bewonersgroepen reageren verbaasd maar voorzichtig hoopvol. “Als Schiphol zelf eindelijk erkent dat het plafond bereikt is, dan is dat een doorbraak”, zegt een vertegenwoordiger in de MRS. “Maar we hebben vaker mooie woorden gezien die in de praktijk verdampten.”
Het ministerie van Infrastructuur zegt dat het “open staat voor een constructieve dialoog” en dat het “belangrijk is dat alle partijen hun verantwoordelijkheid nemen”. Op de inhoud van de notities wil het ministerie niet vooruitlopen. Het ministerie stelt niet gewend te zijn aan het feit dat het vliegveld eerst vraagt of een maatregel wel past binnen de wet alvorens deze door te voeren.
Schiphol laat weten dat het besluit uitsluitend vandaag geldt. Vanaf morgenochtend worden de plannen weer in de ijskast gezet “omdat het dan 2 april is en iedereen weer normaal moet doen”.

Sla dit artikel op in uw favorieten









Jan Barteld
Het terrein wordt ook anders ingedeeld : Er komt een flink luchtkasteel, omgeven door een rookgordijn vol valse beloften, omgeven door een rietzoom voorzien van talloze kluitjes. Schiphol Vrijstaat blijft ons verbazen.
Jan Adrichem
Als dit als grap is bedoeld dan geeft het opnieuw aan hoe empathie loos Machiavellistisch en narcistisch de leiding van Schiphol is en dat alleen juridische procedures deze mensen en organisatie kunnen dwingen tot andere stappen.
Jeroen beekman
Ik kan mij niet voorstellen dat Schipholwatch hier grappen over zal maken omdat ze weten dat mensen letterlijk wakker liggen van Schiphol en dit letterlijk valse hoop zal geven. Mocht dit wel zo zijn dan zal het echt erg laag zjjn
B.A.M. Krabbenborg
Eest zien dan geloven
Philip
Haha, zijn we er toch bijna ingetrapt.
Roland
Nou zeg , Schipholwatch, kan het nog erger?
Volkomen misplaatst, deze “grap” welke alles andere is dan grappig! SCHIPHOLWATCH slaat soms de plank behoorlijk mis, maar hier zijn toch duidelijk wat grenzen van empathie en het fatsoen overtreden! Deze komen wij bewoners al tekort door de bewindslieden, daar hoeft écht niet nog een schepje bovenop!
Ik ben hier écht kwaad over!
Rob
Beste Roland,
Ja, ik heb ook even geslikt, want dit bericht schuurt, maar dat ligt niet aan SW. Het zou een enorme doorbraak zijn als Schiphol uit zichzelf met een normaal plan zou komen, maar laten we eerlijk zijn, dat gaat toch helemaal nooit gebeuren (zonder dwang). Daarom vind ik dat dit kan, juist om te laten zien, dat leven met deze vervuilers geen grap is.
Arjan
Hahaha, mooi verhaal! Dromen mag altijd 🙂
Cor Bakker
Wat een flauwe 1 april grap!!!!
Hans van Willenswaard
Als dit een 1 aprilgrap moet zijn dan bevestigd het dat Schiphol totaal losgezongen is can de realiteit
Wilfried
Stel je toch voor zeg dat dit echt was. Maaarrrr, o wacht, het is 1 april he.
Wil
Neeeee….. daar ga je toch geen grappen over maken. We trekken het niet meer met zoveel overlast dan ga je toch niet zo iets zeggen. Wat respectloos.
Bourree
Den Haag – Minister Dilan Yesilgöz van het kersverse bitterbal-ministerie ligt onder vuur nadat bekend werd dat zij €90.000 heeft uitgegeven aan een privévlucht met Transavia naar Almelo. Volgens de minister was dat bedrag “volstrekt in verhouding tot de kwaliteit van de bitterballen ter plaatse”.
“Yes, het had goedkoper gekund,” erkende Yesilgöz tijdens een geïmproviseerde persconferentie op het vliegveld van Lelystad, terwijl ze een schaal ragout snacks aan de verzamelde pers toereikte. “Maar met de trein hadden de ballen afgekoeld.
Het ministerie benadrukt dat de vlucht “essentieel” was voor de diplomatieke betrekkingen tussen Randstad en Regio.
Jesse Klaver twitterde: “Bitter in de mond maakt het hart gezond. Maar dit gaat echt te ver! Ondertussen heeft de Rijksrecherche aangekondigd het incident te onderzoeken, al is volgens ingewijden de kans groot dat de zaak in de doofpot verdwijnt.
In een uitgelekte reactie van Rutte benadrukte hij dat er “geen actieve herinnering” bestaat aan wie de mosterd heeft betaald. Maar wij weten wel beter. De gewone man betaalt belasting voor de uitjes van de VVD. Dat geeft rust in de portemonnee.
Bourree
Willem Verbrugh
Toch een hoopvolle gedachte, maar helaas
1 April,……
was het maar waar
Was het maar waar. De wal moet echter het schip(hol) keren, helaas.
Op enig gezond verstand hebben we die vliegers nog nooit betrapt.
MH Emanuel
🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂
niet leuk
geen leuke grap
Reint
Uit de reactie van Yesylgos niet weet waar zij over praat. De negtieve reactie(de ander, de trein) heeft de schuld van de koude bitterballen. Straks moet de trein Lelystad nog redden!